Kategorie | Temat Dnia Salve TV pn-pt o 18:00

Shaded: Do Europy są wpuszczane regularne wojska

Gościem Tematu Dnia była Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera, która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do tego, czy mamy do czynienia z III wojną światową.

Pytana, z czego powinna wyleczyć się Europa, mówiła:

- Przede wszystkim z poprawności politycznej oraz z błędnego rozumienia, że …

Witold Jurasz o białoruskim Majdanie

Gościem Tematu Dnia był Witold Jurasz, dziennikarz Polsat News 2, ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych i b. charge d'affaires RP na Białorusi, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do tego, czy będzie Majdan na Białorusi.

- Pamiętajmy, że Majdan, oprócz tego, co nam się w Majdanie po…

Grzybowski o sterroryzowanej Europie

Gościem Tematu Dnia był Piotr Grzybowski, publicysta, ekspert ds. bezpieczeństwa, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do wczorajszego zamachu w Londynie.

- Pytanie, kto dziś może czuć się bezpiecznie w Europie zadajemy sobie po raz kolejny. Myślę, że większość z nas może czuć się bezpiec…

Dzieła zakazane przez Watykan. Bluźniercy kina

Gośćmi Tematu Dnia byli Patrycja Guevara – Woźniak (miesięcznik Civitas Christiana) i Maciej Woźniak (Notatnik Kinomana), którzy w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiali się nad tym, czy w Watykanie istnieje indeks filmów zakazanych i odnieśli się do filmów, które wzbudzają emocje i kontrowersje…

Gra Schetyny, Polexit i sejmowa awantura

Gośćmi Tematu Dnia byli Marek Ast (PiS) i Paweł Grabowski (Kukiz'15), którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak odnieśli się do wniosku PO o wotum nieufności wobec rządu, najnowszego sondażu i do Polexitu.

- Proponowanie komuś spotkania z dnia na dzień w dniu niesejmowym, to najlepiej świadczy o tym, w …

Chełstowska i Kluczyński o skandalu w "Chacie"

Gośćmi Tematu Dnia byli Ewelina Chełstowska, organizatorka konferencji „Być kobietą urzekającą” i Marcin Kluczyński, redaktor naczelny miesięcznika Civitas Christiana, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiali się nad tym, czy film „Chata” demoralizuje, czy zachwyca.

- Myślę, że film zaskaku…

Szturm modlitewny frankowiczów: "Mury lichwy muszą runąć"!

Gośćmi Tematu Dnia były Honorata Krzewicka i Agnieszka Kołodziejska z Naszego Jerycha, które w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiały się nad tym, po co angażować Boga w nasze problemy finansowe. Nasze Jerycho to wspólnota, która zrzesza osoby oszukane przez banki.

- Człowiek, kiedy czuje się pewn…

Prezydent Duda zakaże aborcji? Posłowie pro life w natarciu

Gośćmi Tematu Dnia byli Anna Maria Siarkowska (Republikanie) i Piotr Uściński (PiS), którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawiali się nad tym, czy uda się wprowadzić pełną ochronę życia w Polsce i tłumaczyli, czym będzie zajmować się nowo powstały Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia.…

Zarzuty dla Tuska, gra o tron i operacja "Saryusz - Wolski"

Gościem Tematu Dnia był Artur Jarząbek, dziennikarz Radia Eska i Radia Plus, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do „operacji Saryusz – Wolski” i tego, w jaki sposób wpłynie na postrzeganie Polski w UE.

Pytany o to, czy fiasko „operacji Saryusz – Wolski” może w dłuższej perspektywie…

"Polska odeszła od szaleństwa", "nasz kraj jest oazą" , czyli prof. Ryś i J. Sapa o tym, co łączy

Gośćmi Tematu Dnia byli prof. Maria Ryś z Instytutu Psychologii UKSW i Jacek Sapa z  Fundacji Narodowego Dnia Życia , którzy zastanawiali się nad tym, w jaki sposób skutecznie bronić rodziny w dzisiejszym świecie.

Pytani, czy nastąpiła „dobra zmiana” dla rodzin, mówili:

- Moim zdaniem rzecz…

Misja Caritas na wojnie bez twarzy. "Syryjczycy dziękują Polakom"

Gośćmi Tematu Dnia byli Marta Titaniec i Paweł Kęska z Caritas Polska, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedzieli o misji w Syrii i o programie Rodzina Rodzinie.

- Była to moja najważniejsza misja w Caritas. Zastałam ruiny, ciemność, zimno, ale też ludzi pełnych życia, niepoddających się, lu…

Ks. Sobolewski obala mity o misjach: Nie wysyłamy misjonarzy do pogan!

Gościem Tematu Dnia był ks. dr Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim tłumaczył dlaczego świętujemy „niedzielę Ad Gentes”

- Druga niedziela Wielkiego Postu jest dniem postu, modlitwy i solidarności z naszymi misjonarzami. Misjonarze nie tylk…

Minister Kwiatkowski: To nie czas poklepywania się po plecach

Gościem Tematu Dnia był Adam Kwiatkowski, szef gabinetu Prezydenta RP, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do sytuacji Polaków na Wschodzie.

Pytany o to, czy Kancelaria Prezydenta włącza się w rozmowy kuluarowe dotyczące wyboru szefa Rady Europejskiej, mówił:

- Wiemy o tym, że w …

Katastrofa Unii Europejskiej! Prof. Krysiak o remedium na kryzys UE

Gościem Tematu Dnia był prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do kwestii przyszłości Unii Europejskiej

- Mówienie o Europie dwóch prędkości jest wyraźnym odwróceniem się, wręcz zaprzeczeniem ideom Roberta Schumana – mówił prof. …

Kwaśny o "Wyklętym" i cudach na planie

Gościem Tematu Dnia był Marcin Kwaśny, aktor, który w rozmowie z Ewą Pietrzak mówił o tym jak film „Wyklęty” wpłynął na jego życie.

- Kiedy zaczynaliśmy 3 lata temu, kiedy jeszcze nie było koniunktury na „Wyklętych” nikt nie chciał nam pomóc i ten film powstał ze składek ludzi. Mówię nikt, tzn.…

O co walczą feministki? Wyjaśniają: Godek (Fundacja "Życie i Rodzina") i Odrobińska ("Idziemy")

Gośćmi Tematu Dnia były Kaja Godek (Fundacja „Życie i Rodzina”) i Monika Odrobińska (tygodnik „Idziemy”), które w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiały się nad tym o co walczą feministki.

- Ja czuję się wolna, nie czuję żadnego uciemiężenia. Mogę się rozwijać, jestem mamą, mogę działać na wszyst…

Ks. Skrzypczak: Mam dla CIEBIE dobrą wiadomość!

Gościem Tematu Dnia był ks. dr hab. Robert Skrzypczak, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawiał się nad tym, czy Polacy potrzebują w Wielkim Poście narodowych rekolekcji.

- Samą diagnozę Polaka można by mnożyć w nieskończoność. Jesteśmy w takim momencie, gdzie wielu ludzi nie daje sobie …

Nisztor zdradza, jak wyglądają patologie w sądach i w BOR

Gościem Tematu Dnia był Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do tego, jak działa wymiar sprawiedliwości w Polsce.

- Na pewno nie jest dobrze. Faktycznie to, co dzieje się w sądzie może budzić ogromny niepokój.(...) To, co oglądamy w ostatnich tygod…

Żołnierze Wyklęci. Fakty i Mity (Leszek Żebrowski i Tadeusz Płużański)

Gośćmi Tematu Dnia byli Leszek Żebrowski, historyk i publicysta i Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka”, którzy z Piotrem Otrębskim odnieśli się do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Nie boimy się ostrych pytań. Pocieszające jest to, że są to uroczystości państwowe, nie tylko p…

Objawienia w Medjugorie, Helenka Kmieć, wolontariat i Wielki Post

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o ich biegu. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl/multimedia/tem....

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja intern…

Dr Banasiuk (Ordo Iuris) o "Klątwie" w Radzie Europy i o in vitro w samorządach

Gościem Tematu Dnia była dr Joanna Banasiuk z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, która w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiała się nad tym, jak powinna wyglądać odpowiedź na obrazoburczą sztukę.

- Ten spektakl, który jest bluźnierczy, pornograficzny, narusza chronione konstytucyjnie …

Otrębski ujawnia tajemnice warszawskich kościołów

Gościem Tematu Dnia był Piotr Otrębski, dziennikarz Radia Warszawa, varsavianista, a także prowadzący w Salve TV w rozmowie z Magdaleną Korzeniewską opowiedział o swojej najnowszej publikacji „Echa Dawnej Warszawy. Kościoły i Kaplice”

- W tej książce opisuję wybrane kościoły, które powstały pr…

Dieta? "Od jutra". Czyli w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Gościem Tematu Dnia byli Kamila Szczepaniak (dietetyk „Twoja Klinika”) i ks. Grzegorz Kurp SAC, prowadzący rekolekcje „Post Daniela”, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawiali się nad tym, jak to, co jemy wpływa na naszego ducha.


- Myślę, że „Tłusty czwartek” ma swoje prawa i o ile b…

Zelnik o "Klątwie" i Teatrze Powszechnym: Teatr, który się wtrąca do piekieł

Gościem Tematu Dnia był Jerzy Zelnik, aktor, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do spektaklu „Klątwa” i do tego, gdzie kończy się wolność twórcza, a zaczyna rynsztok.

- To zawsze jest kwestia sumienia, sumienia artystycznego, poczucia przyzwoitości, moralności. (…) To nie jest szt…

Terlikowski o antykoncepcji: Szprycuje się hormonalnie kobiety jak kury

Gościem Tematu Dnia był Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika, który w rozmowie z Magdaleną Korzeniewską skomentował skandaliczną sztukę "Klątwa" i odniósł się do rządowej ustawy dot. tzw. antykoncepcji awaryjnej.

- Jeśli państwo artyści chcą rzeczywiście być nowocz…

Bohaterki, o których nie usłyszysz w TV!

Gośćmi Tematu Dnia były Elżbieta Sowa i Beata Kazimierczak z Fundacji „Zapewnić Przyszłość” i zarazem mamy niepełnosprawnych dzieci, które w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziały jak wygląda w Polsce dyskryminacja.

- Zbliżył nas problem, jaki mamy ze swoimi dziećmi. (…) W pewnym momencie okazało …

Hejt, spirala nienawiści i nowe Seicento za 100 tys. zł

Gościem Tematu Dnia był Marcin Duszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do fali hejtu, która pojawiła się po wypadku premier Beaty Szydło.

- To pokazuje, że akcja społeczna, zwłaszcza dobrze zaprezentowana medialnie, przynosi skutki. Oczywiście te 7…

Jaką rolę odgrywał Tusk ws. Amber Gold? Pyza: Bez wątpienia był parasol ochronny

Gościem Tematu Dnia był Marek Pyza, dziennikarz tygodnika „W Sieci”, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do najnowszych informacji w sprawie Amber Gold.

- Bez wątpienia był parasol ochronny. Jeśli ktoś nawet nie wnikliwie, ale dosyć pobieżnie śledzi niektóre z posiedzeń komisji śled…

Loranty wyjaśnia, jak to było z wypadkiem Szydło

Gościem Tematu Dnia był nadkom. w. st. spocz. Dariusz Loranty, były negocjator policyjny, nauczyciel akademicki i ekspert ds. bezpieczeństwa powszechnego, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do wypadku kolumny premier Beaty Szydło.

- Nie chciałbym się włączać w ten chór mówiący, że…

Andrzej Mastalerz: Bóg umacnia moje małżeństwo

Gościem Tematu Dnia był Andrzej Mastalerz, aktor, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do tego, jaką rolę pełni sakrament małżeństwa w jego życiu.

- Sakrament małżeństwa zmienia bardzo dużo. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że niewątpliwie umacnia związek, powoduje to, że człowie…

Husiew: Lobby banksterów jest w Polsce ogromne!

Czy w Polsce wciąż króluje bankowe bezprawie? Gościem Tematu Dnia była Barbara Husiew, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do problemu „frankowiczów”.

- Przykro, że od człowieka, którego partia ma większość w Sejmie słyszymy takie sło…

O. James Manjackal, homeopatia, jasnowidztwo i tatuaże

Gościem Tematu Dnia była Sylwia Palka, dziennikarka i autorka książki pt: „Spotykam Jezusa – Pana Cudów -  O. James Manjackal MSFS”, która w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziała o tym, jaką rolę w Kościele pełnią dziś charyzmatycy.

- O. James jest wielkim zwolennikiem dialogu, zdając sobie spraw…

Opozycja na dywaniku Merkel, trup KOD-u i memogenny Waszczykowski

Gościem Tematu Dnia był Jakub Jałowiczor, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do ustawy metropolitalnej, wizyty kanclerz Niemec w Polsce, expose Waszczykowskiego i najbliższych protestów Komitetu Obrony Demokracji.


- Może wreszcie KOD-owi uda si…

Frąckowiak o przesłuchaniach Gronkiewicz - Waltz i o "wielkiej Warszawie"

Gościem Tematu Dnia był Filip Frąckowiak, radny m.st. Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do projektu „wielkiej Warszawy” i do afery reprywatyzacyjnej.

- Jesteśmy jeszcze na długo przed takimi ustaleniami. (….) Na pewno wielu ma swoje ty…

Borowska (Kukiz'15) o "aferze fryzjerskiej", Merkel i kobietach w Sejmie

Gościem Tematu Dnia była Elżbieta Borowska, poseł Kukiz'15, która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do "afery fryzjerskiej", polsko - niemieckich relacji i do reformy edukacji.

- Myślę, że Grzegorz Schetyna jako polityk jest bardzo zręczny i biegły w polityce wewnątrzpartyjnej, n…

Jezus naprawdę żył? Prof. Roszkowski: Nikt poważny nie ma wątpliwości

Gościem Tematu Dnia był prof. Wojciech Roszkowski, historyk i autor książki „Świat Chrystusa”, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do postaci historycznego Jezusa, rocznicy rozpoczęcia Okrągłego Stołu, Inauguracji obchodów Roku Generała Józefa Hallera i do rocznicy „porozumienia” w Jałcie. …

Marek Jurek przestrzega przed CETA i TTIP! "Te umowy położą nam rolnictwo"

Gościem Tematu Dnia był Marek Jurek, europoseł i prezes Prawicy Rzeczypospolitej, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim przestrzegał przed umową CETA i zastanawiał się również nad tym, czy Polska będzie krajem, w którym życie poczęte będzie chronione.

- Jeżeli myślimy o całym społeczeństwie, to …

Miłosierdzie dla TW "Bolka"? Płużański: Trzeba powiedzieć prawdę o Wałęsie

Gościem Tematu Dnia był Tadeusz Płużański, historyk, publicysta i prezes „Fundacji Łączka”, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do sprawy Lecha Wałęsy.

- Z perspektywy czasu i wiedzy na temat Lecha Wałęsy niestety górę biorą czarne karty jego biografii, ale rzeczywiście człowiek byłby n…

Czy wyjazdu na misje należy się bać? Zielińska: Afryka została w moim sercu

Gościem Tematu Dnia była Dorota Zielińska, wolontariuszka Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, która w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziała o tym, czy należy bać się wyjazdu na misje.

- Teraz to stało się moim życiem. Wcześniej to była odskocznia od codzienności, a teraz to moja codzienność…

Czarnecki o balu u Trumpa, fałszowaniu historii i wizach dla Polaków do USA

Czy Donald Trump „sprzeda” Putinowi Europę Środkową i Wschodnią? Czy USA zniosą wizy dla Polaków? Czy Parlament Europejski wciąż będzie zajmował się debatami o sytuacji w Polsce?

Gościem Tematu Dnia był Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący PE, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim poruszył kwes…

Jachowicz o "układzie zamkniętym", który rządził w Polsce

Gościem Tematu Dnia był Jerzy Jachowicz, dziennikarz śledczy, publicysta tygodnika „W sieci” i portalu wpolityce.pl, który w rozmowie z Ewą Pietrzak tłumaczył, na czym polega przenikanie się świata przestępczego ze światem polityki.

- Byli zaangażowani cwaniacy pochodzący z różnych środowisk; ga…

Dr Biskup o PiS-ie bez Kaczyńskiego, układach i powrocie Tuska

Gościem Tematu Dnia był dr Bartłomiej Biskup, politolog z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad tym, jak może wyglądać polska scena polityczna, gdyby zabrakło Jarosława Kaczyńskiego.

- PiS będzie istniał dopóki jego lide…

Prof. Żaryn wyjaśnia, na czym polegają antypolskie kłamstwa

Gościem Tematu Dnia był prof. Jan Żaryn, senator PiS i redaktor naczelny „W Sieci Historii”, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem tłumaczył, jak powinna wyglądać skuteczna polska polityka historyczna i odpowiedź na sformułowania „polskie obozy śmierci”.

- Ta akcja pokazuje nam, że bardzo dużo dz…

Piłka o "bełkocie studentów" i pustce opozycji

Gościem Tematu Dnia był Marian Piłka, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do protestów studentów, destabilizacji sytuacji w Polsce, umowy CETA i do projektu ustawy wprowadzającej pełną ochronę życia.

- Nie przywiązuję do tego żadnej wagi.…

Zawsze na straży wartości!

Gośćmi Tematu Dnia była Magdalena Korzekwa – Kaliszuk, dyrektor CitizenGo Polska i Mateusz Dzieduszycki, redaktor naczelny Salve TV, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak tłumaczyli, dlaczego należy w dzisiejszym świecie bronić rodziny i wartości chrześcijańskich.

Pytani o politykę pro-life Donalda T…

Skąd wzięła się "afera smogowa"?

Gośćmi Tematu Dnia byli Piotr Siergiej (Warszawa Bez Smogu) i Maciej Czapliński (Stowarzyszenie Miasto jest Nasze), którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak tłumaczyli, skąd wzięła się „afera smogowa”.

- Na liście 15. najbardziej zanieczyszczonych miejscowości oczywiście znajdzie się Kraków, ale wcale n…

Wikło o tym, kim tak naprawdę jest Mateusz Kijowski

Gościem Tematu Dnia był Marcin Wikło, dziennikarz tygodnika „W sieci” i portalu wpolityce.pl, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad przyszłością KOD-u i Mateusza Kijowskiego.

- Przed opublikowaniem całego wywiadu podniósł się raban, jak można tak robić, żeby wyciągać siostrę p…

Kościoły w Polsce zamienią się w restauracje? Ks.prof. Mazurkiewicz: Nie możemy usiąść i czekać

Czy kościoły w Polsce zamienią się w restauracje lub muzea? Gościem Tematu Dnia był ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz z Instytutu Politologii UKSW, który w rozmowie z Magdą Korzeniewską odniósł się do najnowszych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

- Czasem próbuje się przerzuc…

Szewczak o tym, dlaczego budżet budzi panikę opozycji

Gościem Tematu Dnia był Janusz Szewczak, poseł PiS, polski analityk gospodarczy i zastępca przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do kwestii zadłużenia Polski i budżetu na 2017 rok.

- Myślę, że przede wszystkim powinien spędzać sen z powie…

Aktor z "Pasji" Mela Gibsona: Czuję olbrzymie błogosławieństwo Boże

Czy rolę u Mela Gibsona trzeba sobie wymodlić? Gościem Tematu Dnia był Romuald Kłos, aktor, odtwórca roli Rzymianina w „Pasji”, który w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedział o swoim nawróceniu.

- Ja jako wówczas niedawno nawrócony chrześcijanin nasłuchiwałem różnych podpowiedzi od Boga, co mam rob…

Tej roli nie zastąpi nawet Chuck Norris!

Gośćmi Tematu Dnia byli Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty i tata czwórki dzieci i Janusz Wardak, moderator Akademii Familijnej, tata dziesiątki dzieci, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak odnieśli się do kampanii „Fajnie jest być tatą”.

- Dzisiaj są inne wymagania, niż były kiedyś. Pomys…

Saperskie działania rządu, samobójstwo PiS i opozycja za kratami

Czy opozycja złapała się w pułapkę i czy poniesie karę za uniemożliwienie prac Sejmu? Gościem Tematu Dnia był Artur Jarząbek, dziennikarz Radia Plus i Radia Eska, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim komentował sytuację w Sejmie.

- Jak powiedziała Monika Olejnik, Jarosław Kaczyński rozsmarował o…

Temat aborcji wróci do Sejmu? Wosicki: Pojawiła się realna możliwość...

Czy w Polsce będzie pełna ochrona życia? Gościem Tematu Dnia był dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który w rozmowie z Magdą Korzeniewską odniósł się do ustawy o ochronie życia, która miała być rozpatrywana na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej komisji ds. petycji.

- …

Michalkiewicz: Nowoczesna i KOD to wydmuszka WSI

Gościem Tematu Dnia był Stanisław Michalkiewicz, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do tego, w jaki sposób działa w Polsce agentura wpływu i czy wydarzenia w Sejmie są inspirowane z zewnątrz.

- Polska niewątpliwie ma wrogów. Sam bym kilku wskazał. Jest bardzo wyraźna kolizja intere…

Kuźmiuk: To zaplanowana strategia opozycji - "ulica i zagranica"

Gościem Tematu Dnia był Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, doktor nauk ekonomicznych, który w rozmowie z Magdą Korzeniewską zastanawiał się nad tym, kiedy dojdzie do zakończenia sporu w polskim Sejmie i jaki ma wpływ na arenę europejską.

- Ten protest wygląda na coraz bardziej groteskowy. Sprawa …

Działanie KOD niebezpieczne dla Polski? Grzybowski: Cynizm i wyrachowanie

Gościem Tematu Dnia był Piotr Grzybowski, publicysta, ekspert ds. bezpieczeństwa, który w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiał się nad tym jak wpływa działanie KOD – u i opozycji na bezpieczeństwo Polski.

- Myślę, że są to działania, które w jakiś sposób dezawuują faktycznie całość takich społecz…

Ks. Sikorski: Orszak Trzech Króli, czyli róbcie raban!

Gościem Tematu Dnia był ks. dr Jan Sikorski, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśnił, dlaczego świętujemy Uroczystość Objawienia Pańskiego.

- Najpierw nie obchodzono Święta Bożego Narodzenia. Na Wschodzie obchodzono najpierw święto Objawienia – tego, że Chrystus stanął pośród nas i objawił…

Wipler o Petru aferze, kupowaniu sondaży i o partii Wolność w Sejmie

Gościem Tematu Dnia był Przemysław Wipler, wiceprezes partii Wolność, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do tego, czy polityk ma prawo do prywatności, a także co partia „Wolność” zrobiłaby, gdyby aktualnie znalazła się w Sejmie.

- Tak po ludzku to jest zawsze przykra historia, gdy …

2017 rok - jak żyć? Ks. Skrzypczak zdradza receptę!

Gościem Tematu Dnia był ks. dr hab. Robert Skrzypczak, który w rozmowie z Ewą Pietrzak tłumaczył dlaczego nie należy podejmować postanowień noworocznych i czy 2017 r. powinien być rokiem profilaktyki małżeństw i rodziny.

- Od dobrych postanowień są dobre rekolekcje, moment łaski, przeżycia w ż…

To wydarzenie jest FENOMENALNE! "Orszak łączy ludzi" "Pan prezydent też nas mocno wspiera"

Gośćmi Tematu Dnia były Jolanta Skwarek, rzecznik prasowa Fundacji Orszak Trzech Króli i Urszula Sobiech, organizatorka orszaku, które w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziały o przygotowaniach i fenomenie tego wydarzenia.

- Już po raz 9. ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. Słowo rado…

Mądrze pomagać, czyli jak? Wyjaśniają: Ks. Chojnacki (Caritas) i D.Pietrowski (Centrum Wolontariatu)

Czy Polska cierpi z powodu ubóstwa? Czy ofiarować pieniądze żebrzącemu człowiekowi? Gośćmi Tematu Dnia byli ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej i Dariusz Pietrowski, prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawial…

Misje dzisiaj? Ks. Fecko: Europa musi się nawracać

Gdzie dzisiaj potrzebne są misje? Gościem Tematu Dnia był ks. Jan Fecko, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim opowiadał o tym, kto potrzebuje nawrócenia i jak wyglądają aktualnie misje.

- Misjonarze posługują prawie we wszystkich krajach na świecie…

Zasiedzenie Sejmu, casting na lidera KOD i walka o pieniądze

Gościem Tematu Dnia był Jakub Jałowiczor, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do protestów opozycji.

- Opozycja faktycznie się trochę „zasiedziała” i w sytuacji, kiedy mogła z honorem opuścić Sejm - albo wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński rzucił hasł…

Wiara i nauka: Kim tak naprawdę jest człowiek?

Gościem Tematu Dnia była Monika Florek - Mostowska, dziennikarka, teolog i autorka książki "Rozmowy o człowieku. Wywiady z ekspertami", która w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziała o swojej najnowszej publikacji.

- Jesteśmy urodzonymi optymistami, bo to nam umożliwia przetrwanie. Jedn…

O. Salij: Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?

Dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Gościem Tematu Dnia był o. Jacek Salij OP, profesor nauk teologicznych, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem poruszył najważniejszą kwestię dla każdego chrześcijanina,czyli fakt przyjścia Boga na świat.

- To jest wielka tajemnica, że są to święta, które bardzo…

Jurasz zdradza, komu zależy na polskim Majdanie

Komu zależy na konflikcie w Polsce? Gościem Tematu Dnia był Witold Jurasz, dziennikarz Polsat News 2 i ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad tym, czy w Polsce może dojść do Majdanu.

- Polska dziennikarka pracująca na Ukrainie przypomniała…

Abp Hoser o Polsce: Potrzeba uspokoić burzę na jeziorze!

Gościem Tematu Dnia był ks. abp Henryk Hoser, biskup diecezji warszawsko – praskiej, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad tym, czy w najbliższym czasie jest możliwe pojednanie w Polsce.

- Dzisiaj na pewno potrzebne jest uspokojenie burzy na jeziorze. (...)Wszystko jest możliw…

Prof. Pawłowicz: To pucz sejmowy. To jest taki "majdan - wiocha"!

Czy szykuje się "Majdan" w Warszawie? Czy jest możliwe pojednanie wśród polityków?Kto jest winny zamachowi w Niemczech? Gościem Tematu Dnia była prof. Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do zamachu w Berlinie i do aktualnej sytua…

Wojna w Syrii: Nie możemy milczeć wobec tej rzezi!

Czy jest nadzieja na pokój w Syrii? Co z chrześcijanami z Aleppo? Co może zrobić katolik, który patrzy, jak jego bracia w wierze giną na Bliskim Wschodzie? Gośćmi Tematu Dnia byli ks. dr Mariusz Boguszewski z Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska, którzy w rozmowie z E…

Roraty, wigilia, opłatek. Rogozińska: Chrońmy naszych zwyczajów jak skarbu narodowego!

- Proszę nie nazywać mnie podróżniczką, bo każde życie jest podróżą – mówi w programie Temat Dnia Monika Rogozińska, dziennikarka, alpinistka i autorka książki „Lot koło Nagiej Damy”. W rozmowie z Piotrem Otrębskim opowiadała o swoich najbardziej ekstremalnych wigiliach.

- Moja najstraszniejsza…

Jan Urmański o antyrodzinnym lobby w UE

Przed kim musimy bronić dziś rodziny? Gościem Tematu Dnia był Jan Urmański, koordynator Komitetu Krajowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej "Mama, Tata i Dzieci", który w rozmowie z Mateuszem Godkiem, tłumaczył, dlaczego należy przypominać podstawy funkcjonowania społeczeństwa.

-…

Chcą wywołać wojnę domową? Grabowski: Wichrzyciele mogliby się spotkać z twardym oporem

Gościem Tematu Dnia był Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad tym, czy „totalna opozycja” dąży do wywołania „mentalnej wojny domowej”

- Gdyby doszło do takiej sytuacji („puczu wojskowego” - przyp. red.) władzę przejęłoby jeszcze bardziej środow…

Prof. Zybertowicz: Cenę za stan wojenny płacimy do dzisiaj

Czy Polska jest podzielona? Czym dla Polaków był stan wojenny i jakie są jego skutki? Gościem Tematu Dnia był prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w rozmowie z Magdaleną Korzeniewską odniósł się do 13 grudnia 1981 i jego wpływu na III RP.

Prof…

Wyszkowski: Komunistyczna banda dokonała ataku na Polskę! Tego nie wolno zapomnieć!

Gościem Tematu Dnia był Krzysztof Wyszkowski, działacz antykomunistyczny, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jana Olszewskiego i członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do obchodów stanu wojennego.

- Stan wojenny, pomijając kwestie o…

Marcin Wolski o "stanie wojennym PiS": To groteska!

Gościem Tematu Dnia był Marcin Wolski, pisarz, satyryk i dyrektor TVP 2, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do manifestacji zapowiadanych na 13 grudnia.

- Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie w Warszawie. Sądzę jednak, że służby nie wysyłają apeli, żeby porzucać prace i b…

Wojciech Sumliński zdradza, dlaczego zamordowano Andrzeja Leppera!

Jakie były okoliczności śmierci założyciela Samoobrony? Andrzej Lepper miał haki na polskich polityków? Kto inwigilował wicepremiera? Gościem Tematu Dnia był Wojciech Sumliński, pisarz i dziennikarz śledczy, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zdradził szczegóły "Niebezpiecznych związków Andr…

Mateusz Kijowski jak Józef Piłsudski? KOD, pucz i rozlew krwi

Co ma wspólnego Józef Piłsudski z Mateuszem Kijowskim?Gościem Tematu Dnia był Jakub Jałowiczor, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim skomentował działanie Komitetu Obrony Demokracji.

– Mateusz Kijowski, mimo wszystkich ciekawych informacji o towarzyszu pułkown…

Homolobby w polskich szkołach przy wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej!

Gośćmi Tematu Dnia byli prof. Maria Ryś z Instytutu Psychologii UKSW i Paweł Ozdoba, dziennikarz portalu pch24.pl, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak odnieśli się do kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć” promującej środowiska LGBT i wspieranej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polit…

Kto boi się ośmioletniej szkoły? Ekspertki o chaosie w edukacji

Kto się boi ośmioletniej szkoły podstawowej? Dlaczego reforma edukacji wzbudza tyle emocji? Gośćmi Tematu Dnia były Jolanta Dobrzyńska, pedagog i ekspertka Narodowej Rady Rozwoju i Małgorzata Walaszczyk, psychoterapeutka, które w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosły się do tzw. likwidacji gimnazjów.

Znów atakują prof. Chazana! Nie bądźmy obojętni! Brońmy sumienia!

Czy lekarz powinien mieć prawo do korzystania z tzw. klauzuli sumienia? Dlaczego prof. Chazan jest solą w oku środowisk lewicowych? Gośćmi Tematu Dnia były Izabela Normantowicz i Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziały o akcj…

Romaszewska - Guzy: Trwa wojna dezinformacyjna!

Gościem Tematu Dnia była Agnieszka Romaszewska - Guzy, dyrektor Biełsat TV, która w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniała na czym polega rosyjska propaganda i jak z nią walczyć.

- Myślę, że ten raport był bardzo ważny, dlatego że uzmysławia, że istnieje realne zagrożenie i to nie jest coś do …

Szydło odwoła Gronkiewicz-Waltz? Johann: Wszyscy wiedzieli, że dzieje się coś złego

Gościem Tematu Dnia była Olga Johann, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy, która w rozmowie z Magdą Korzeniewską odniosła się do afery reprywatyzacyjnej.

- Afera pokazuje wiele rzeczy: nieodpowiedzialność urzędników, niedziałające lub źle działające służby prawne i kompletny brak nadzoru ze strony…

Dlaczego feministki nie walczą z pornobiznesem?

Pornobiznes na polskich ulicach? Dlaczego feministki nie walczą o prawa kobiet, które przedstawiane są jako przedmioty w filmach pornograficznych? Gościem Tematu Dnia była Anna Bućkowska ze Stowarzyszenia Twoja Sprawa, która w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziała o walce z pornografią.

- Jako s…

O. Dawidowski o adwencie: Nie wystarczy pójść do spowiedzi i odhaczyć rekolekcje

Kiedy przyjdzie Jezus? Gościem Tematu Dnia był o. Wiesław Dawidowski, prowincjał zakonu augustianów w Polsce, który w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiał się nad tym, po co przeżywamy adwent.

- Czasami robimy sobie łatwą wymówkę z adwentowych postanowień uważając adwent za czas radosnego oczeki…

Esbecy dostaną po kieszeni! Płużański: To elementarna sprawiedliwość!

Kto dostaje 19 tys. zł emerytury? Czy obniżenie świadczeń byłym funkcjonariuszom PRL jest sprawiedliwością społeczną, czy przejawem zemsty i populizmu? Gościem Tematu Dnia był Tadeusz Płużański, historyk i publicysta, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do tzw. "ustawy dezubekizac…

Uściński (PiS): Nie naruszamy rozdziału kościoła od państwa!

Czy politycy mogą brać udział w uroczystościach kościelnych? Co z rozdziałem kościoła od państwa? Gościem Tematu Dnia był Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w rozmowie z Magdą Korzeniewską poruszył drażliwe dla wielu antyklerykałów kwestie.

- Dla każdego Polaka, który wziął ud…

Czy był parasol ochronny nad Amber Gold?

Czy był parasol ochronny nad Amber Gold? Gościem Tematu Dnia był Jan Maria Jackowski, senator PiS, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do afery Amber Gold i do cenzury we Francji.

- Wygląda na coś, co można by określić mianem parasola, a przynajmniej spolegliwości służb państwa, któ…

Przełomiec: Dla Ukraińców UPA to są ich Żołnierze Wyklęci, a Bandera bohater

Gościem Tematu Dnia była Maria Przełomiec, dziennikarka TVP INFO, prowadząca program "Studio Wschód", która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do 3. rocznicy protestów na Majdanie i 12. rocznicy wybuchu "Pomarańczowej Rewolucji" na Ukrainie.

- Tworzenie społeczeństwa oby…

Chrystus Królem! Spełniają się objawienia św. Faustyny?

Czy to była intronizacja? Jakie znaczenie dla Kościoła, Polski i świata miał "Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana"? Gościem Tematu Dnia był Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny KAI, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do tego ważnego dla Kościoła wydarze…

Studio YAYO hit czy kit?

Gabinet cieni Schetyny nie tylko w Studiu YaYo! Czy były członek kabaretu OTTO będzie śmiał się również z PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego? Gościem Tematu Dnia był Ryszard Makowski, satyryk, publicysta i prowadzący program satyryczny "Studio YaYo", który w rozmowie z Piotrem Otrębskim skome…

Gen. Skrzypczak o psychozie strachu i "bojówkach Macierewicza"

Powstaną "bojówki Macierewicza"? Dlaczego Polska potrzebuje Wojsk Obrony Terytorialnej? Gościem Tematu Dnia był gen. Waldemar Skrzypczak, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do tego, czy Polska rzeczywiście może wreszcie czuć się bezpiecznie.

- Polska potrzebuje żołnierzy…

Merta: Zostawiono ich w rękach bydlaków i barbarzyńców

- Histeria wokół ekshumacji, ten od początku przeze mnie obserwowany histeryczny lęk przed otwieraniem grobów i trumien, lęk nie rodzin, tylko lęk określonych środowisk politycznych zawsze kazał mi się zastanawiać, co takiego można tam znaleźć, żeby oni się tak histerycznie obawiali tych poszukiwań…

Witold Gadowski o spisku przeciwko demokracji i roku rządu PiS

Czym wytłumaczyć paranoję medialną po wygraniu Donalda Trumpa? Czy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości był rzeczywiście "dobry"? Gościem Tematu Dnia był Witold Gadowski, dziennikarz, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do aktualnych wydarzeń ze świata polityki.

- U nas działo s…

Przyjaciel papieża: Franciszek zrewolucjonizuje Kościół!

W wieku 18 lat stał się aktywistą działającym na rzecz skrajnie biednych rodzin ze slamsów mieszczących się na obrzeżach Buenos Aires, gdzie tysiące dzieci i dorosłych żyje w wielkim ubóstwie. W rozmowie z Ewą Pietrzak Juan Grabois, argentyński prawnik i wykładowca akademicki, zdradza jak został za…

Natalia Niemen: W moim domu patriotyzm był rzeczą normalną

Kogo dzisiaj drażni patriotyzm? Czym jest umiłowanie Ojczyzny? Gościem "Tematu Dnia" była Natalia Niemen, artystka, która w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziała o tym, czym dla niej jest Polska.

- Wiele środowisk boi się symboli narodowych, być może dlatego, że nie jest im miłe z jakic…

Czy w USA powstanie KOD? Krzysztof Rak o powyborczej histerii

Czy w Stanach Zjednoczonych zacznie powstawać amerykański odpowiednik KOD-u? Gościem Tematu Dnia był Krzysztof Rak, ekspert ds. międzynarodowych i publicysta "Nowej Konfederacji", który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do histerii, która powstała po wygranej Donalda Trumpa.

-…

"Chuck Norris pobił Lady Gagę", czyli wybory w USA

Czy Donald Trump ma związki z Rosją? O czym mówi poparcie Chucka Norrisa i Lady Gagi? Gościem Tematu Dnia był Jakub Jałowiczor, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad tym, co oznacza wygrana Donalda Trumpa dla Polski.

- Można było od…

Cezary Kaźmierczak: Kto chce, może mieć w Polsce pracę

Dlaczego polskie rodziny nie mają pieniędzy i dlaczego zawsze słyszymy, że to przez "błędną politykę rządu"? Gościem Tematu Dnia był Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do tego, czy w Polsce rzeczywiście nastał…

Dorota Kania: "Jakie elity! To resorciaki!"

Gościem Tematu Dnia była Dorota Kania, dziennikarka i współautorka książki pt: "Resortowe dzieci. Politycy", która w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do tego, jak wyglądają wpływy agentury PRL-owskiej w III RP.

- Wszystkie rozdziały zostały napisane na podstawie dokumentów. Będziem…

Ziemkiewicz: Feministki zawstydziłyby Palikota i Urbana

- Zdaje się, że na chwilę odebrałem Tomkowi Terlikowskiemu palmę pierwszeństwa jako czołowego taliba III Rzeczpospolitej - mówił Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z Piotrem Otrębskim w programie Temat Dnia, odnosząc się do protestów feministek.

Pytany, co zrobił "dziewuchom", mówił:

- Ch…

Dlaczego nie będziemy mieć emerytury? Wójcikowski: ZUS zbankrutował

Co z naszymi emeryturami? Bankructwo ZUS-u i co dalej? Bojkot w odpowiedzi na cenzurę na Facebooku? Gościem Tematu Dnia był Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15 i doktor nauk ekonomicznych, który w rozmowie z Magdą Korzeniewską poruszył kwestię, która dotyka każdego Polaka – pieniądze, a raczej ich br…

Marihuana połączy posłów? Gudaniec i Duszek o "leczniczych konopiach"

Czy tzw. medyczna marihuana połączy posłów ponad podziałami? Gośćmi Tematu Dnia byli Dorota Gudaniec, prezes Fundacji Krok po Kroku i mama Maksa, a także Marcin Duszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, którzy w rozmowie z Piotrem Otrębskim odnieśli się do tego, czy w Polsce powinna zostać zalegalizo…

Patrycja Hurlak i ks. Skrzypczak: Halloween to święto demona

Dlaczego katolik nie może świętować Halloween? Czy to katolicka przesada, czy ochrona przed realnym zagrożeniem? Gośćmi Tematu Dnia byli Patrycja Hurlak, aktorka i ks. dr hab. Robert Skrzypczak, którzy w rozmowie z Magdą Korzeniewską ostrzegali przed zabawą w "święto demona".

- Hallowe…

Trwa WOJNA kulturowa? Memches i Strzemecki o "Tęczowym piątku"

„Tęczowy piątek” to lekcja tolerancji, czy homopropaganda? Gośćmi Tematu Dnia byli Filip Memches, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i Grzegorz Strzemecki, autor książki „Gender – ideologia państwowa Rzeczypospolitej”.

- Mamy do czynienia z rewolucją queer seksualną. Chodzi o pewne zredefiniowanie n…

Przemysław Wipler o CETA: Wolny rynek, nie socjalizm!

Czy CETA to apokalipsa dla polskiego rolnictwa, czy może dobro wolnego rynku? Gościem Tematu Dnia był Przemysław Wipler, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do korzyści, jakie płyną z tej umowy.

- Jesteśmy za wolnym handlem, likwidacją ceł (…) Umowa CETA znosi prawie wszystkie cła…

PiS zlikwiduje kolejki do lekarzy? Latos o absurdach w służbie zdrowia

Likwidacja NFZ i co dalej? Kiedy znikną kolejki do lekarzy? Czy PiS zapanuje nad chaosem w polskiej służbie zdrowia? Gościem Tematu Dnia był Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczący komisji zdrowia.

- Rzeczywiście obawiam się, że nie ma takiego, który by wszystkim dogodzi…

Zychowicz o "Wołyniu": To jest wielki triumf prawdy!

Koniec zmowy milczenia na temat rzezi wołyńskiej? Czy film „Wołyń” polepszy, czy może pogorszy stosunki polsko – ukraińskie? Gościem Tematu Dnia był Piotr Zychowicz, redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do skomplikowanej historii Polski i …

Ksiądz, który nie bał się wojny: "Matki prosiły mnie,bym zabrał ich dzieci do Polski"

Dla wielu księża to nudni "czarni" w sukienkach. Gościem Tematu Dnia był ks. Dariusz Bala, były misjonarz na południowo - wschodniej Ukrainie, który stanowi kompletne zaprzeczenie tego antyklerykalnego stereotypu. To polski kapłan, który mimo zakończonej misji, jak tylko dowiedział się o …

Tusk odpowie za Amber Gold?

Dlaczego powołano komisję śledczą ws. Amber Gold? Jaki obraz funkcjonowania państwa przedstawia? Kto poniesie odpowiedzialność za tą aferę? Gościem Tematu Dnia był Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do prac komisji.

- Państwo nies…

Z tej śmierci wyrosło dobro: "Ks. Popiełuszko szaleje, tyle jest cudów"

Co wiemy o śmierci ks. Jerzego Popiełuszki? Jaki był? Kiedy doczekamy się jego kanonizacji?

Gośćmi Tematu Dnia byli ks. dr Jan Sikorski, były kapelan „Solidarności” i Tomasz Wiścicki, publicysta i współautor książki pt: „Ksiądz Jerzy Popiełuszko”, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawia…

Teorie spiskowe czy agentura wpływu? Jurasz zdradza kulisy wielkiej polityki

Czy Stany Zjednoczone zniosą wizy dla Polaków? Kto wygra najbliższe wybory w USA i jakie ma to znaczenie dla Polski? Jak działa agentura wpływu? Czy wykorzystuje również organizacje religijne?

Gościem Tematu Dnia był Witold Jurasz, dziennikarz Polsat News 2, były dyplomata, który w rozmowie z Pi…

Kaczorowska (PiS) i Władoń (MONAR) obalają mity o "medycznej" marihuanie

Czy istnieje „medyczna marihuana”? Czy pacjenci, którzy z niej korzystają staną się także pacjentami ośrodków dla uzależnionych? Czy rząd pozytywnie odpowie na apel o zalegalizowanie tej substancji, b. rzecznika SLD Tomasza Kality, który choruje na glejaka mózgu?

Gośćmi Tematu Dnia były Alicja…

"Pokuta, pokuta, pokuta" na Jasnej Górze spełnia się wezwanie anioła z Fatimy?

- Wielka Pokuta była okrzykiem Polaków, że stawiamy tamę tej zmianie wartości, że chcemy pozostać przy fundamencie, jakim jest chrześcijaństwo w Polsce. Ten model jest świetny - mówił w programie "Temat Dnia" Maciej Bodasiński, współorganizator Wielkiej Pokuty.

Pytany przez Ewę Pietrza…

Ewa Ziętek: Żałuję, że żyłam daleko od Boga

- To są bardzo trudne, delikatne tematy. Jestem daleka od osądzania. Staram się patrzeć na wszystko oczami wiary. Nie bardzo rozumiem osoby wierzące, które poszły na ten protest - mówiła Ewa Ziętek w rozmowie z Ewą Pietrzak w programie "Temat Dnia", odnosząc się do "Czarnych Protestó…

Krzysztof Skowroński o układzie politycznym w TVP

Czy konkurs na prezesa TVP był upolityczniony? Czy telewizją publiczną rządzi "układ"? Gościem Tematu Dnia był Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Radia Wnet, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do zakończonego konkursu na prezesa telewizji pub…

Wojna z PiS-em? Lisiecki: Zmiany zawsze naruszają czyjeś interesy

Czy Prawo i Sprawiedliwość jest na wojnie? Dlaczego wybuchają kolejne protesty przeciwko władzy? Czy uda się przeprowadzić reformę edukacji?

Gościem Tematu Dnia był Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do tych kwestii, które wywołują ob…

Jerzy Zelnik o prostytucji artystów

- Jestem mordercą. Rozmawia pani z zabójcą - wyznaje Jerzy Zelnik w rozmowie z Ewą Pietrzak w programie Temat Dnia. Aktor podkreślił, że "przez całe życie odczuwał syndrom postaborcyjny"

Zelnik wspomniał również śp. Andrzeja Wajdę

- Nie pamiętam żadnego konfliktu z Wajdą. Dobrze by…

Ryszard Czarnecki (PiS): Donald Tusk szkodzi Polsce

Co dalej z Donaldem Tuskiem? Co takiego zrobił były premier, że Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z poparcia jego kandydatury na przewodniczącego Rady Europejskiej? Jakie zagrożenie niesie ze sobą CETA i dlaczego PiS odrzucił obywatelski projekt ustawy o ochronie życia? O tym Ryszard Czarnecki, …

Barbara Kurek (ginekolog) i mec. Kwaśniewski o ułomnym prawie aborcyjnym

Wokół ustawy zakazującej aborcji narosło wiele mitów i pojawiło się wiele emocji. Gośćmi Tematu Dnia byli Barbara Kurek, lekarz ginekolog i mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, którzy w rozmowie z Magdą Korzeniewską odnieśli się merytorycznie do kwestii ochr…

Abp Hoser o głosowaniu ws. ochrony życia: PiS traci zaufanie i wiarygodność

Czy katolik może poprzeć ugrupowanie polityczne, które odrzuca projekt ustawy o zakazie aborcji? Czy posłowie wykazali się tchórzostwem, czy hipokryzją? Czy politycy, którzy zagłosowali za odrzuceniem propozycji "Stop aborcji" popełnili grzech?

Gościem Tematu Dnia był ks. abp Henryk Ho…

Piotr Apel (Kukiz'15): CETA - apokalipsa dla polskiego rolnictwa!

Czy szykuje się apokalipsa dla polskiego rolnictwa i przemysłu? Co kryje się pod hasłem CETA? Komu zależy na tym, by Polacy jedli genetycznie modyfikowaną żywność?

Gościem Tematu Dnia był Piotr Apel, poseł Kukiz'15, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniał jakie zagrożenia niesie ze sobą …

Eugeniusz Kłopotek (PSL) o PO: Likwidacja CBA? Żeby znów załatwiać "pod stołem"?

Czy Polskie Stronnictwo Ludowe boi się archiwów IPN? Czy posłowie spod znaku zielonej koniczynki poprą zakaz handlu w niedzielę? Poseł Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z Piotrem Otrębskim w programie Temat Dnia wyjaśnia, czy poprze projekt ustawy zakazującej aborcji.

- U nas nie ma żadnej dyscypli…

M.Shaded i ks. Boguszewski o prześladowaniu chrześcijan: To ludobójstwo!

Dlaczego media milczą wobec krzyku prześladowanych chrześcijan? Czy Jan Paweł II mówił, by strzec się muzułmanów?

Gośćmi Tematu Dnia byli Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera i ks. dr Mariusz Boguszewski z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy w rozmowie z Ewą Pietrza…

Zakaz aborcji i co?Anna Borkowska - Kniołek o projekcie "Mama nie jest sama"

Zakaz aborcji i co? Jak pomóc kobietom, które zmagają się z problemami podczas ciąży? Dokąd mogą pójść dziewczyny, których ciąża zaistniała w wyniku gwałtu?

Gościem Tematu Dnia była Anna Borkowska - Kniołek z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, która w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziała o projek…

Krzysztof Bosak o KODzie i prowokacjach podczas Marszu Niepodległości

Co dalej z ks. Jackiem Międlarem? Czym zajmuje się Ruch Narodowy? Czy 11 listopada dojdzie do prowokacji podczas Marszu Niepodległości? Gościem Tematu Dnia był Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Pytany przez Piotra Otrębskiego o ks. Jacka Międlara, mówił:

- Najchętniej nie komento…

Karina Walinowicz (Ordo Iuris): Aborcja to kolejny gwałt na kobiecie

Czy projekt o całkowitym zakazie aborcji proponuje zamykanie kobiet w więzieniach? Gościem Tematu Dnia była Karina Walinowicz, prawnik z Instytutu Ordo Iuris, która w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniła na czym polega problem z ustawą komitetu „Stop Aborcji”.

- Liczymy na to, że Sejm w tej ka…

Uściński (PiS): Modlę się, by w Polsce dzieci nie były zabijane

Kto ma szansę skorzystać z programu "Mieszkanie Plus"? Jak repolonizacja banków wpłynie na portfel Kowalskiego? Czy w Polsce zostanie zmieniony tzw."kompromis aborcyjny"?

Gościem Tematu Dnia był Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł …

Pięta (PiS) i Potapowicz (Nowoczesna) o rekonstrukcji rządu i sitwach

Czy lepszym premierem od Beaty Szydło byłby Ryszard Petru? Czy Nowoczesna stworzy fanklub Jarosława Kaczyńskiego? Gośćmi Tematu Dnia byli poseł Stanisław Pięta (PiS) i Sławomir Potapowicz, zastępca Sekretarza Generalnego Nowoczesnej Ryszarda Petru, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak odnieśli się do r…

Grzegorz Braun o TVP: Reżimowa telewizja propagandowa

Dlaczego Grzegorz Braun kandydował na prezesa TVP? Co zmieniłby w mediach publicznych? Gość Tematu Dnia w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad stanem polskich mediów

- W Polsce dokonują się zmiany, w tym także i dobre. Dopominam się o zmiany ustrojowe, systemowe. Nie chodzi o to, żeb…

Anna Siarkowska (Kukiz'15): Dzisiaj Sejm "zachował się jak trzeba"!

Czy Polska znajdzie się w elitarnym gronie państw, które w pełni chronią podstawowe prawo człowieka, czyli prawo do życia? Gościem Tematu Dnia była poseł Anna Siarkowska (Kukiz'15), która w rozmowie z Magdą Korzeniewską komentowała ustawy stworzone przez stowarzyszenie "Stop Aborcji" i ko…

Aborcja i "piekło kobiet"? Ogórek i Terlikowska mocno o feministkach!

Feministki krzyczą o panującym w Polsce "piekle kobiet", obrońcy życia mówią o mordowaniu niewinnych dzieci. Gośćmi Tematu Dnia były dr Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, a także Małgorzata Terlikowska, publicystka, które w rozmowie z Magdą Korzeniewską zastanawiały się …

Zbiór zastrzeżony IPN? Tadeusz Płużański zdradza, kto powinien się bać!

Czy otwarcie zbioru zastrzeżonego IPN okaże się bombą wybuchową polskiej sceny politycznej i biznesowej? Gościem Tematu Dnia był Tadeusz Płużański, historyk i publicysta, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim zastanawiał się nad tym, co może znajdować się w tzw. "zetce" i czy milczenie śro…

Prof. Szeremietiew i Andrzej Talaga: Co zagraża Polsce?

Skąd wziął się kryzys migracyjny, który dotknął Europę? Jak zwalczyć Państwo Islamskie? Czy Rosja odważy się napaść na Polskę?

Gośćmi Tematu Dnia byli prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej i wykładowca Akademii Obrony Narodowej, a także Andrzej Talaga z Warsaw Enterpris…

kmdr ppor. rez. Bartosz Rutkowski: Usłyszeć krzyk chrześcijan. Świat milczy

Co się takiego stało, że kmdr ppor. rez. Bartosz Rutkowski odchodzi ze służby w polskiej armii, by pojechać na Bliski Wschód i pomagać uchodźcom? Gość Tematu Dnia w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiadał o tym, jak wygląda życie w Kurdystanie, jak możemy włączyć się w pomoc prześladowanym chrześcijanom …

Wildstein i Tomczyk o kłamstwach smoleńskich i o wstydzie elit

- Nie przyjmujemy żadnych wstępnych hipotez, ani żadnych założeń, nie wiemy co się stało - twierdzi dr inż. Wacław Berczyński, szef podkomisji smoleńskiej. Tymczasem niektórzy znaczący politycy PiS podkreślają, że w Smoleńsku doszło do zamachu. O nowych faktach i śledztwie wyjaśniającym przyczynę k…

Szewczak: Koniec eldorado dla grup przestępczych i oszustów podatkowych

Jak działają gangi wyłudzające podatek VAT? Czy słowa Ryszarda Petru o tym, że rząd PiS "puści nas z torbami" są tylko wymachiwaniem szabelką, czy może okażą się być prorocze? Gościem Tematu Dnia był Janusz Szewczak, polski analityk gospodarczy, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej kom…

Nisztor ujawnia reprywatyzacyjną sieć powiązań

Jak wyglądają powiązania w aferze reprywatyzacyjnej? Jaką rolę odgrywają w niej służby specjalne PRL-u? Czy możemy mówić o "długim ramieniu Moskwy"? Gościem Tematu Dnia był Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy i współautor książki pt: "Nietykalni. Kulisy polskich prywatyzacji. Prawdziw…

Kaja Godek i Zbigniew Nosowski: Kościół nie jest homofobiczny

„Przekażmy sobie znak pokoju” - apelują homoseksualni aktywiści i niektórzy publicyści katoliccy. Gdzie leży granica pomiędzy szacunkiem wobec bliźnich a akceptacją ich zachowań? Czy nie jest to próba narzucenia pewnego modelu życia? Gośćmi Tematu Dnia byli Kaja Godek z Fundacji "Życie i Rodzi…

Arkadiusz Szcześniak: Walczymy z "trującymi bankami"

Co dalej z "frankowiczami"? Czy prezydent Andrzej Duda spełni swoją obietnicę wyborczą, czy może ulegnie bankowemu lobby? Jak wygląda lista "trujących banków"? Gościem Tematu Dnia był Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, który w rozmowie z Ewą Pi…

Prof. Bogusław Kopka: Jak powiedzieć światu, że Wałęsa to "Bolek"?

Jakie znaczenie ma polityka historyczna? Jak przekazać światu, że Lech Wałęsa był "Bolkiem"? Czy symbole narodowe powinny być używane w popkulturze? Gościem Tematu Dnia był prof. nzw. dr hab. Bogusław Kopka, historyk, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim nie bał się poruszyć najbardziej d…

Pietrzak i Grabowski o Amber Gold: Układ mafijny kpił z Polski

Gośćmi Tematu Dnia byli Jan Pietrzak, satyryk i twórca "Kabaretu pod Egidą", a także Paweł Grabowski, poseł z ugrupowania Kukiz'15, wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. W rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawiali się nad tym, czy za sprawą Amber Gold stoi układ maf…

Marek Jasiński (Komitet Obrony Lokatorów): Dzika reprywatyzacja to handel ludźmi

- My, jako stowarzyszenie lokatorskie już w 2010 roku złożyliśmy na ręce pani prezydent raport o dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, nic z tym nie zrobiono. W tej chwili twierdzenie, że pani prezydent nic nie wiedziała, jest kłamstwem - mówił Marek Jasiński, przedstawiciel Komitetu Obrony Lokatorów…

Marek Pyza: Gazetę Wyborczą należy pochwalić

Czy Hanna Gronkiewicz - Waltz ponosi odpowiedzialność za działanie mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie? Czy prezydent stolicy powinna trafić do więzienia? Dlaczego nawet "Gazeta Wyborcza" odwróciła się od Platformy Obywatelskiej? Gościem Ewy Pietrzak w programie Temat Dnia był Marek Pyza,…

Gen. Waldemar Skrzypczak: Trwa III wojna światowa. Zachód się pogubił

Czy Polsce grozi wojna? Dlaczego Niemcy w programie obrony cywilnej zachęcają do robienia zapasów żywności i wody pitnej? Czy Polacy również powinni przygotowywać się na najgorszy scenariusz? Gościem Tematu Dnia był gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Sił Lądowych, który w rozmowie z Ewą Pietrz…

Arcybiskup Stanisław Gądecki: Papież Franciszek jest dobrym oraz surowym człowiekiem

Szanowni Państwo,

Gościem Tematu Dnia był przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki. Podczas programu Ewa Pietrzak pytała m.in o przesłanie kościoła w Polsce odnośnie uchodźców:

- Jest to odwołanie się do pomocy drugiemu człowiekowi, który jest w potrzebie. …

Joanna Lichocka: Reforma szkolnictwa nie dotknie nauczycieli!

Joanna Lichocka: Reforma szkolnictwa nie dotknie nauczycieli! Gościem Tematu Dnia była poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Podczas programu Piotr Otrębski pytał m.in o rewolucję w polskim szkolnictwie, zapowiedzianą przez Minister Edukacji Narodowej:

- W październiku zostanie podpisa…

Anita Gargas: Koniec "róbta co chceta" Owsiaka

Gościem Tematu Dnia była Anita Gargas. W rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do decyzji nadania festiwalowi "Przystanek Woodstock" statusu imprezy o podwyższonym ryzyku.

- Ta impreza miała charakter podwyższonego ryzyka od bardzo dawna. Zespoły światowej sławy, takie jak Prodigy, zw…

Rafał Ziemkiewicz: Lewicowi ideologowie ukradli UE

Gościem Tematu Dnia był Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz i publicysta zastanawiał się w rozmowie z Ewą Pietrzak nad tym, co tak naprawdę oznacza Brexit, kto jest za niego odpowiedzialny i, czy stworzenie "europejskiego superpaństwa" zamiast Unii Europejskiej jest dobrym pomysłem.

- Wycho…

Janusz Korwin-Mikke: Pod okupacją Unii umiera Europa! Brexit

Gościem Tematu Dnia był europoseł Janusz Korwin-Mikke. Podczas programu Piotr Otrębski pytał o rozwiązanie Brexit’u, które miało miejsce w piątek 24 czerwca:

- Dobry Europejczyk powinien nienawidzić Unii Europejskiej, która zniszczyła Europę – powiedział Korwin-Mikke – Odejście Wielkiej Brytan…

Adam Abramowicz: Ułatwimy życie przedsiębiorcom!

Gościem Tematu Dnia był poseł PiS Adam Abramowicz,. Podczas programu Magdalena Korzeniewska pytała o przedsiębiorców w Polsce, oraz „500+ dla firm”, które zapowiada szumnie Prawo i Sprawiedliwość:

- Czas najwyższy na upraszczanie w Polsce podatków! – powiedział Abramowicz
- Mały przedsiębiorc…

Dr Magdalena Ogórek: Salonowe feministki walczą z kobietami

Dr Magdalena Ogórek: Salonowe feministki walczą z kobietami. Gościem Tematu Dnia była dr Magdalena Ogórek. Była kandydatka na prezydenta z ramienia SLD w rozmowie z Ewą Pietrzak zastanawiała się nad tym, czy polityka to miejsce dla kobiet, o co chodzi feministkom i za co warto docenić prezydenturę …

Witold Gadowski: CBA budzi popłoch w opozycji

Gościem Tematu Dnia był Witold Gadowski. Dziennikarz śledczy w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do wzmożonych kontroli CBA i potencjalnych rozliczeń poprzedniej ekipy rządzącej:

- Chciałbym, żeby to była zwykła pragmatyka działania państwa prawa. Chciałbym, żeby państwo działało niezależnie o…

Ks. Bogusław Kowalski - Polska zaskakuje na Euro 2016!

Ks. Bogusław Kowalski - Polska zaskakuje na Euro 2016! Gościem Tematu Dnia był ksiądz Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, kibic, były piłkarz, a także duszpasterz klubu Legia Warszawa . Podczas programu Piotr Otrębski pytał o Euro …

Miriam Shaded: Brońmy Polski Przed Islamem!

Miriam Shaded: Brońmy Polski Przed Islamem! Gościem Tematu Dnia była Miriam Shaded, Prezes Fundacji „Estera”. Podczas programu Meatusz Godek pytał o sytuację chrześcijan w Syrii oraz zagrożenia ze strony islamu:

- Nasza fundacja ma mnóstwo wniosków o pomoc. Sytuacja chrześcijan w Syrii jest tr…

Tomasz Terlikowski: "ISIS kontra cywilizacja zachodu" Zamach w Orlando

Gościem Tematu Dnia był Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta – redaktor naczelny Telewizji Republika. Podczas programu Piotr Otrębski pytał o masakrę w Orlando:

- Bardzo współczuje tym ludziom i ich rodzinom. Klub gejowski nie jest to dobre miejsce zarówno do życia jak i do śmierci. Zast…

Wojciech Kaczmarczyk: Nikt nie zamyka homoseksualistów do więzień

Gościem Tematu Dnia był Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania. W rozmowie z Magdaleną Korzeniewską zastanawiał się nad tym, czym jest tolerancja i czy w Polsce pewne grupy społeczne mogą czuć się dyskryminowane.

- Tolerancja to postawa, w …

Przemysław Wipler: Broń dla każdego!

Przemysław Wipler: Broń dla każdego! Gościem Tematu Dnia był Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWiN. W rozmowie z Magdaleną Korzeniewską zastanawiał się nad tym, czy w Polsce powinien być powszechny dostęp do broni.

- W Polsce obowiązują przepisy z czasów komunistycznych, w czasach, gdy roz…

Marcin Duszek: Zapewniliśmy Polakom Poczucie Bezpieczeństwa!

Marcin Duszek: Zapewniliśmy Polakom Poczucie Bezpieczeństwa! Podczas programu Magdalena Korzeniewska pytała o uchwaloną w piątek ustawę antyterrorystyczną:

- Musimy być bardzo dobrze przygotowani do wszelkich wydarzeń o randze światowej, które odbywają się w naszym kraju oraz zapewnić na nich be…

Jan Maria Jackowski: Korytarze Humanitarne to szlachetna inicjatywa

Gościem Tematu Dnia był Jan Maria Jackowski, Senator RP. Podczas programu Magdalena Korzeniewska pytała go o zaproponowane przez Konferencję Episkopatu Polski korytarze humanitarne dla uchodźców:

- Odnosząc się do cennej inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, trzeba pamiętać o prawie obowiąz…

Temat Dnia, Gość: Grzegorz Górny, godz. 18:00

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl/multimedia/tem....

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcija…

Temat Dnia, gość: Marcin Wolski, godz. 18:00

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl/multimedia/tem....

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcija…

Temat Dnia, gość: Dorota Kania, godz. 18:00

Gościem Tematu Dnia była Dorota Kania. Dziennikarka "Gazety Polskiej" w rozmowie z Ewą Pietrzak odniosła się do problemu polskiego wymiaru sprawiedliwości.

- Trzeba przeprowadzić gruntowną reformę sądownictwa. Jakie jest zaufanie do sędziów? Bardzo niskie. Polacy uważają, że jest to ka…

Kukiz'15 z dystansem do projektu Mieszkanie Plus

Kukiz'15 z dystansem do projektu Mieszkanie Plus. Gościem Tematu Dnia był Wojciech Bakun, poseł Kukiz'15. Podczas programu Magdalena Korzeniewska pytała o rządowy program Mieszkanie Plus:

- Polacy nie do końca wiedzą czym jest ten projekt. Na ten moment mamy jedynie szumną, medialną zapowiedź te…

Temat Dnia, gość: Anna Siarkowska (Kukiz'15), godz: 18:00

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na https://www.salvetv.pl/multimedia/tem....

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcija…

Nowa ustawa antyterrorystyczna! Inwigilacja i ograniczenie swobody?

Nowa ustawa antyterrorystyczna! Inwigilacja i ograniczenie swobody? "Projekt Ustawy Antyterrorystycznej jest Polsce potrzebny od lat. Zawiera rozwiązania, które przez ekspertów i praktyków są postulowane od długiego czasu” - mówił w dzisiejszym Temacie Dnia gość Salve TV Stanisław Żaryn, nacze…

Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Marcin Duszek: Zbieramy żniwa wieloletnich zaniedbań

W Centrum Zdrowia Dziecka trwa strajk pielęgniarek. O możliwych rozwiązaniach kryzysu z posłem PiS i byłym członkiem Komisji Zdrowia, Marcinem Duszkiem, rozmawiała Ewa Pietrzak.

“Z mojej wiedzy wynika, że pielęgniarki przygotowywały się do strajku długi czas. Byli przygotowani lekarze, do tego j…

Pawlicki: Lista najbardziej toksycznych banków jest znana!

Pawlicki: Lista najbardziej toksycznych banków jest znana! "Każdego dnia samobójstwo popełnia kilka ofiar oszustw bankowych. To są setki tysięcy ludzi w totalnej rozpaczy! Ile jeszcze straci życie zanim państwo zdecyduje się im pomóc? - pytał na antenie Salve TV red. Maciej Pawlicki, producent…

Timmermans zawiódł opozycję? Marek Król: To leming europejski w czystym wydaniu

Timmermans zawiódł opozycję? Marek Król: To leming europejski w czystym wydaniu. Ostatni tydzień przyniósł zaostrzenie relacji między Komisją Europejską a Polską. Mimo toczących się rozmów, wiceprzewodniczący Komisji, Frans Timmermans, dał Beacie Szydło 5 dni na załagodzenie sporu w sprawie Trybuna…

Piotr Dmitrowicz: 68. lat temu Witold Pilecki oddał życie za Polskę!

Piotr Dmitrowicz: 68. lat temu Witold Pilecki oddał życie za Polskę! „Witold Pilecki – Żołnierz Niezłomny, wielki Polak! 68 lat temu został zamordowany strzałem w tył głowy w jednym z warszawskich więzień. Został aresztowany w 1947 roku przez UB i oskarżony o działalność wywiadowczą na rzecz rządu…

Wincenty Pipka: Andrzej Duda realizuje własny program polityczny

Wincenty Pipka: Andrzej Duda realizuje własny program polityczny. Gościem Tematu Dnia był Wincenty Pipka, wiceszef Informacyjnej Agencji Radiowej. Tematem rozmowy była rocznica wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. - To była wyczerpująca kampania i trudno znaleźć drugiego takiego polityka, który prow…

Pawlicka: Poprzednia władza działała na rzecz lobby bankowego

Pawlicka: Poprzednia władza działała na rzecz lobby bankowego. Gościem Ewy Pietrzak w poniedziałkowym Temacie Dnia była Magdalena Pawlicka - reżyser, dziennikarz i scenarzysta. Według Pawlickiej w żadnym programie telewizyjnym nie można było usłyszeć prawdy o kredytach frankowych. Magdalena Pawlick…

Tadeusz Płużański: Temat Żołnierzy Wyklętych powinni być priorytetem dla nowego prezesa IPN!

Tadeusz Płużański: Temat Żołnierzy Wyklętych powinni być priorytetem dla nowego prezesa IPN!. "Projekt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej autorstwa PiS czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Dokument częściowo zmienia zasady funkcjonowania jednostki. Rada IPN ma się zmienić w…

Prof. Jan Żaryn: Starcie z terroryzmem to trzecia wojna światowa!

Egipski samolot rozbił się na godzinę przed lądowaniem, eksperci nie wykluczają ataku terrorystycznego. Czy wobec coraz częstszych ataków możemy jeszcze czuć się bezpieczni? Jakie są opinie specjalistów na temat tzw. ustawy antyterrorystycznej?

"Starcie między Państwem Islamskim i innymi st…

Marek Król: "Elektorat PO przechodzi na Nowoczesną"

33 proc. to od dłuższego czasu jest twardy elektorat PIS-u. Dla jakiejkolwiek partii rządzącej posiadanie takiego twardego elektoratu to jest skarb. Muszę przyznać, że nie rozumiem fenomenu nowoczesnej i ich 21 proc. poparcia. Dla mnie to jest wirtualnie działająca partia. Jeżdzę po Polsce i widzę,…

Jan Maria Jackowski: "PO chce zbić kapitał polityczny, eskalując konflikt wokół TK"

"Aby rozstrzygnąć spór wobec Trybunału Konstytucyjnego musi być wola opozycji musi być wola opozycji, aby doszło do konsensusu. Obecnie mamy taką sytuację, że opozycja wszystko robi, żeby zaogniać ten konflikt. Żeby tego było mało po stronie opozycji stanął prezes TK i stał się stroną w tym ko…

Czy spór o TK sparaliżuje nowy rząd?

"Nie widać perspektywy na konsensus ws. TK. Co najwyżej jakieś załagodzenie sporu. Każda ze stron stoi na swoich stanowiskach. Barierą tutaj jest oczywiście opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, którego rząd nie uważa za orzeczenie. I to jest bariera graniczna – opublikowan…

Mariusz Dzierżawski: "Koniec z aborcją w szpitalu "Pro-Familia" w Rzeszowie"

"Celem naszej działalności jest budzenie ludzkich sumień. Mam nadzieję, że zmiana zdania lekarzy w Szpitalu Pro-Familia dokonała się właśnie dzięki naszym pikietom, których koledzy zrobili kilkadziesiąt. Myślę, że to te pikiety obudził sumienia lekarzy ginekologów pracujących w tym szpitalu. P…

Jak działa Duch Święty w naszym życiu?

"Gdybyśmy brali pod uwagę świadomość przeciętnego katolika – to, co wie o Duchu Świętym albo też relacje do Ducha Świętego, to moglibyśmy powiedzieć, że Duch jest wielkim nieznajomym, Osoba Trójcy Świętej jest najmniej znana. Wielu katolikom wciąż jeszcze trudno modlić się do Ducha Świętego, n…

Marek Król: "Audyt pokazał, że rządy PO-PSL traktowały Polskę jak kolonię"

"340 miliardów złotych wyrzuconych w błoto przez poprzednią ekipę rządową. Na czele z aferą Amber Gold, która jest symbolem poprzednich lat. Dość niezdarnie broni się PO. Można powiedzieć, że w ogóle się nie broni, ale w sposób histeryczny nazywa zemstą polityczą, mówiąc, że audyty powinna two…

Andrzej Gelberg: Raiting Moody's nie ma większego znaczenia dla Polski

"Moim zdaniem wyniku raitingu Polski przeprowadzany przez agencję Moody's nie będzie miał żadnego znaczenia. Trzeba pamiętać, że ocena przez agencje raitingowe istnieje w Polsce od kilu lat i ich zadaniem jest ocena gospodarek na świecie, ale nie wszystkich krajów, czasami tylko poszczególnych…

Wojciech Reszczyński: Komitety Obrony Demokracji wykrzykuje puste hasła!

"Jeśli chodzi o to liczenie, to oczywiście wiadomo, że ktoś kłamie. Nie może być tak, że są podawane dwie liczby 45 tys albo 240 tys, to jest w ogóle wykluczone. Dziennikarze TVP Info zatrzymali kadr, który obejmował całą tę manifestację i drobiazgowo powiększając ekran liczono głowę przy głow…

Ma na swoim koncie 7 Fryderyków! Rozmowa z Pawłem Łukaszewskim

"Mam na swoim koncie 7 Fryderyków, 3 z nich zdobyłem, w kategorii muzyka sakralna z moim Chórem Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra. Pozostałe zdobyłem jako kompozytor muzyki sakralnej, którą się zajmuję się od wielu lat. Taki rodzaj muzyki jest dla mnie bardzo ważny. Mam nadzieję, że muz…

Polska potrzebuje nowej konstytucji!

"Jest kilka przyczyn dyskusji wokół zmiany konstytucji w Polsce. Obowiązująca dziś konstytucja przyjęta w 1997 roku w przyszłym roku będzie miała 20 lat, można powiedzieć, że jest to konstytucja przejściowa. Ustawa zasadnicza napisana w latach 90-tych nie zakładała wstąpienia Polski w struktur…

Nowelizacja ustawy o policji. Czy internauci mają się czego obawiać?

"Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z  nowelizacji ustawy o policji i innych służbach. Dzięki niej wzrasta sprawność polskiej policji. Muszę jednak powiedzieć to dopiero początek zmian, jakie powinny nastąpić. Może moje słowa brzmią jak słowa osoby o zapędach totalitarnych, jakkolwi…

Konstytucja 3. maja to symbol walki o niepodległość Polski i zrzucenia jarzma Rosji

"Patriotyzm nosimy w sercu! Jest nadzieja w młodym pokoleniu! Coraz więcej ludzi identyfikuje się z hasłami: "Bóg Honor Ojczyzna". Żadna telewizja nie jest w stanie wmówić młodym ludziom, że patriotyzm to jest obciach czy zachcianek. Przez całe lata 90-te tak zwana elita czy mainstre…

Prof. Bogdan Chazan: "Nie każda kobieta dokonująca aborcji przeżywa syndrom poaborcyjny!"

"W Kanadzie prawo dotyczące aborcji jest tak ostre, że zgodnie z nim obrończyni życia – Mary Wagner – przesiedziała pół roku, zanim został wydany wyrok. Siedząc w więzieniu nie wiedziała przecież, jak długo jeszcze przyjdzie jej tam pozostać. Wyrok stanowił, że czas spędzony w więzieniu odpowi…

Frankowicze, polisolokaty. Wojciech Surmacz: Tak Polacy stracili miliony złotych!

Frankowicze, polisolokaty. Wojciech Surmacz: Tak Polacy stracili miliony złotych! "Manipulacja kursami walut to jest wielka afera. Wielka, która toczy się od 2014 roku. Wszystko zaczęło się po tym jak jeden z traderów banku HSBC nie wytrzymał i zgłosił się do agencji Bloomberga i opowiedział, …

Kontrola CBA w Ratuszu! Jarosław Krajewski PiS: Proceder handlu roszczeniami kwitnie

Kontrola CBA w Ratuszu! Jarosław Krajewski PiS: Proceder handlu roszczeniami kwitnie. To jeden z największych problemów Warszawy. Brak ustawy reprywatyzacyjnej dot. upaństwowionych nieruchomości to luka prawna, która powoduje, że handel roszczeniami kwitnie. Sprawą zajmie się Centralne Biuro Antyko…

Taśmy Kulczyk - Graś. Cezary Gmyz: Pokazują, że Platforma Obywatelska chciała zwasalizować media!

Taśmy Kulczyk - Graś. Cezary Gmyz: Pokazują, że Platforma Obywatelska chciała zwasalizować media! "Na taśmach poruszone przez Grasia i Kulczyka są dwa wątki: pierwszy, w którym Jan Kulczyk dopytuje, czy Angela Merkel "czegoś w tej sprawie (przyp. Red. Chodzi o linię programową dziennika &…

Robert Winnicki: "Ruch Narodowy chce być traktowany podmiotowo, nie przedmiotowo!"

Robert Winnicki: "Ruch Narodowy chce być traktowany podmiotowo, nie przedmiotowo!". "Rozmowy Pawła Kukiza były nagrywane przed wyborami na etapie układania listy. Taśmy tylko pogorszyły już nienajlepszą atmosferę. Paweł nie zrobił gestu uderzenia się w piersi, a przecież mógł zrobić …

Tadeusz Płużański: "Łupaszka” spocznie wreszcie we własnym grobie. 24 kwietnia państwowy pogrzeb

Tadeusz Płużański: "Łupaszka” spocznie wreszcie we własnym grobie. 24 kwietnia państwowy pogrzeb. "Major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, dowódca 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej walczył do końca swoich dni o niepodległą Polskę - z Niemcami, następnie z komunistami, którym był bardzo n…

Konflikt opozycji z polskim rządem jest działaniem, który działa na szkodę Polsce i sprzyja Rosji

Konflikt opozycji z polskim rządem jest działaniem, który działa na szkodę Polsce i sprzyja Rosji. "Planowana na 7. maja manifestacja antyrządowa jest działaniem antypaństwowym. Dla mnie o wiele ważniejsze były uroczystości związane z 1050 rocznicą chrztu polskiego, ponieważ one tak naprawdę p…

Ustawa pro-life. Dajemy sądom najdalej idące narzędzia odstępujące karania kobiet

Ustawa pro-life. "Dajemy sądom najdalej idące narzędzia odstępujące karania kobiet". Projekt inicjatywy obywatelskiej jest tym właściwym środkiem niekarania kobiet. Jasno pokazujemy, że obejmujemy prawno-karną ochroną każde dziecko, które nie jest objęte taką ochroną na dzień dzisiejszy&q…

Rzecznik MON ws. incydentu na Bałtyku: Musimy natychmiast zmodernizować wojsko polskie!

Rzecznik MON ws. incydentu na Bałtyku: Musimy natychmiast zmodernizować wojsko polskie! "Rosjanie po raz kolejny dzięki swoim prowokacjom dokonują bardzo niebezpiecznych działań wobec Europy, a także całego świata. Jest to prowokacja i traktujemy rosyjski incydent na Morzu Bałtyckim bardzo pow…

Konsekwencje sporu o TK. Sędzia Piotr Andrzejewski: Będzie ogromna presja na Polskę

Konsekwencje sporu o TK. Sędzia Piotr Andrzejewski: Będzie ogromna presja na Polskę. “Obecna sytuacja to coraz dalej posunięty sposób działania organów UE, który chce zdominować państwa samodzielnie regulujące swoje konstytucyjne prawa i swój porządek wewnętrzny. Za każdym razem jest to próba hołdo…

o. Kazimierz Szymczycha: Chrzest zobowiązuje do posługi misyjnej!

o. Kazimierz Szymczycha: Chrzest zobowiązuje do posługi misyjnej! Po raz pierwszy w historii naszego kraju posiedzenie parlamentu odbyło się nie w obecnej, ale w pobliżu dawnej stolicy Polski, podkreślając wagę Uroczystych Obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi p…

Jerzy Zelnik: Miałem 24 lata, kiedy przyjąłem chrzest

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na http://www.salvetv.pl/multimedia/tema...

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijań…

J. Guzy: Elity europejskie kiszą się we własnym sosie

J. Guzy: Elity europejskie kiszą się we własnym sosie. Gość Tematu Dnia Salve TV ostro punktuje dzisiejszą rezolucję Europarlamentu: rezolucja nie wnosi nic nowego, spełnia wyłącznie postulaty polskiej opozycji” i dodaje „jesteśmy w UE 10 lat i to jest czas rozczarowań Polaków do tej instytucji.

Poseł Duszek: Przeżywamy czas łagodzenia konfliktów, które 6 lat targały Polską

"Przeszłość ojczyzny może być postrzegana różnie przez rożne środowiska, jednak na płaszczyźnie teraźniejszości powinni spotkać się wszyscy. Myślę, ze Pan prezydent Andrzej Duda jako wizjoner obecnej sytuacji politycznej widzi, ze jest to czas łagodzenia relacji politycznych i społecznych"…

Prof. Ireneusz Roszkowski - twórca współczesnej ginekologii!

Prof. Ireneusz Roszkowski - twórca współczesnej ginekologii. Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza na sesję w 20. rocznicę śmierci profesora Ireneusza Roszkowskiego, która odbędzie się 21 kwietnia 2016 o godz. 18:00 w Muzeum Historii Medycyny WUM (ul. Żwirki i Wigury 63).

Ireneusz Roszkowski …

6 lat po Smoleńsku. "Tej jedności teraz brakuje..." - burmistrz Wojciech Zabłocki w Temacie Dnia

6 lat po Smoleńsku. "Tej jedności teraz brakuje..." - burmistrz Wojciech Zabłocki w Temacie Dnia. Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz …

Red. Skowroński: Manipulacja w mediach europejskich jest bardzo głęboka.

Red. Skowroński: Manipulacja w mediach europejskich jest bardzo głęboka.

“Wiadomo, że media w Europie są mediami lewicowymi i wszelkie wartości, takie jak rodzina, wspólnota, naród im zagrażają” twierdzi założyciel i szef Radia Wnet, Krzysztof Skowroński.

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy P…

Karina Walinowicz z Ordo Iuris o zakłóceniu Mszy: Złożymy zawiadomienie do prokuratury

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na http://www.salvetv.pl/multimedia/tema...

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijań…

Temat Dnia Salve TV 4.04.2016 godz. 18:00

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na http://www.salvetv.pl/multimedia/tema...

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijań…

Małgorzata Wypych: 500+ weszło w życie, PiS dotrzymało słowa

Małgotzata Wypych: 500+ weszło w życie, PiS dotrzymało słowa. “Nam w wielkich miastach wydaje się, że 500 zł to nieduża kwota. Natomiast należy pamiętać, że oprócz wielkich miast są również wsie i małe miasteczka” - mówi Małgorzata Wypych, poseł PiS, w programie Temat Dnia Salve TV.

"Busy 5…

Abp Hoser: Aborcja ustanowiona jako prawo każdej kobiety jest absurdem

Joanna Emanuela Molla, córka świętej Joanny Beretty Moli, spotkała się w tym tygodniu z Polskim Rządem. Podczas spotkania przypominała: "Dar życia jest wszystkim. Dziękuję rodzicom za dar życia. Myślę, że dzisiaj świat ma szczególną potrzebę takiego przesłania, jakie daje mu moja mama".

Rzecznik MON o bezpieczeństwie podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży

"Służby działają w najwyższym stopniu gotowości" - deklaruje Rzecznik Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz na sto dni przed szczytem NATO.

"Szczytowi NATO i Światowym Dniom Młodzieży należy zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa" - mówi Misiewicz i d…

Mec. Jerzy Kwaśniewski o ustawie antyaborcyjnej: Państwo powinno oferować pomoc, a nie zbrodnię

Zmiana prawna w Polsce zakazująca całkowicie aborcji mogłaby być początkiem międzynarodowej koncepcji najwyższej ochrony praw człowieka - komentuje gość Salve TV i zachęca Polaków do masowego podpisywania Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" chroniącej życie dzieci zaró…

Dlaczego Wielka Sobota to najważniejsze święto Chrześcijan? Wyjaśnia ks. Zenon Hanas

Dlaczego Wielka Sobota to najważniejsze święto Chrześcijan? Wyjaśnia ks. Zenon Hanas. "Wielka Sobota to moment smutku, moment kiedy celebrujemy prawdę wyznawaną w Credo: Chrystus zstąpił do piekieł" - podkreśla ks. Zenon Hanas SAC w Temacie Dnia Salve TV.

Jak przeżywać ten dzień, w któ…

Czy cierpienie ma sens? Odpowiadają Warszawiacy i ks. Sobolewski

Czy cierpienie ma sens? Odpowiadają Warszawiacy i ks. Sobolewski. "Cierpienie jest znakiem miłości Chrystusa" - w przededniu Wielkiego Piątku, Dnia Misterium Męki Pańskiej, naszym gościem był ks. Zbigniew Sobolewski. W rozmowie z Ewą Pietrzak dyskutują na temat cierpienia i jego sensu w ż…

O. Jacek Szymczak: Spójrzmy na Triduum Paschalne przez pryzmat pustego grobu Jezusa Temat Dnia Salve TV 23.03.2016 godz. 18:00

O. Jacek Szymczak: Spójrzmy na Triduum Paschalne przez pryzmat pustego grobu Jezusa. Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na ht…

Zamachy w Brukseli pokazały słabość belgijskich służb specjalnych

Piotr Grzybowski, publicysta i ekspert ds. bezpieczeństwa, skomentował zamachy w Belgii.

Gość Tematu Dnia zastanawiał się czy obecne zdarzenia to “tylko” ataki terrorystyczne czy wręcz operacje wywiadowcze tzw. Państwa Islamskiego.

Komentując sondę Salve TV, powiedział, że niska świadomość z…

Śledztwo Smoleńskie - nowy zespół pokaże kłamstwa? Magdalena Merta gościem Tematu Dnia

"20 miesięcy po tragedii, po ekshumacji Ministra Wassermana, wiemy jak niewiele warta jest dokumentacja dostarczona przez Rosjan” - ostrzega Magdalena Merta w Temacie Dnia Salve TV.

Minister Sprawiedliwości powołał dziś nowy zespół prokuratorów ds. śledztwa smoleńskiego. Magdalena Merta, żo…

Krystyna Pawłowicz: Trybunał to ostatni bastion opozycji

"Pan prezes Rzepliński wykonuje polecenia opozycji, zamienił Trybunał w jej ostatni bastion” - mówi Krystyna Pawłowicz w dzisiejszym Temacie Dnia Salve TV.

Posłanka PiS podkreśla, że jej zdaniem sednem sporu o Trybunał jest postawa pana prezesa Rzeplińskiego, który doprowadził do sytuacji, …

Marcin Święcicki o Trybunale Konstytucyjnym: "Platforma Obywatelska bije się w piersi"

Marcin Święcicki o Trybunale Konstytucyjnym: "Platforma Obywatelska bije się w piersi"

W rozmowie z Salve TV poseł Platformy zaznaczył, że "wolą PiSu jest sparaliżowanie Trybunału Konstytucyjnego".

Odnosząc się do wcześniejszego wyboru "na zapas" sędziów TK przez…

PiS poprze całkowity zakaz aborcji. Zapowiada Jan Maria Jackowski

PiS poprze projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Zapowiada Jan Maria Jackowski. Senator w rozmowie z Salve TV mówi także o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego: ten kryzys wynika z planu Platformy Obywatelskiej zrobienia skoku na ten organ - wskazuje Jackowski.

Zajrzyj na: http://ww…

Małgorzata Wypych o katastrofie smoleńskiej: Poprzedniej władzy zabrakło odwagi

"Po raporcie MAK zostały zgłoszone 163 uwagi ze strony naszego państwa i do tej pory nie mamy na nie odpowiedzi. Nikt z ówczesnych rządzących nie miał na tyle odwagi, żeby o nie wystąpić” - komentuje przebieg śledztwa smoleńskiego wdowa po Pawle Wypychu.
„Jeżeli był to inny scenariusz niż wyp…

Zabójstwo w Szpitalu Świętej Rodziny? To dziecko mogło przeżyć

Zajrzyj na: http://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!
Marysia urodziła się w 24 tygodniu ciąży. Była tak maleńka, że mieściła się na dłoni swojego taty, a lekarze nie wierzyli, że uda się ją uratować... Dziś ma już 6 lat, a jej życie to świadectwo wielu cudów. Poznaj historię, która daje w…

Komisja Wenecka - ostra ocena Ruchu Kukiz '15

"Trudno posądzać ciało zewnętrzne jakim jest Komisja Wenecka, żeby znało kontekst sytuacji. Nie zgadzam się z opinią, żeby demokracja była w Polsce zagrożona” - komentuje opinię Komisji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego Piotr Apel z Ruchu Kukiz ’15 w dzisiejszym Temacie Dnia Salve TV.

Pos…

Lekarze ze Szpitala Świętej Rodziny mogą być sądzeni za zabójstwo!

"Najgorsze jest to, że w świetle polskiego prawa istniały przesłanki do dokonania aborcji, choć w świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego to dziecko było człowiekiem” - komentuje sprawę śmierci dziecka w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie mec. Bartosz Lewandowski z Instytutu na Rzecz Kultury P…

Pampuch: Zachwiano w Polsce trójpodział władzy

Sprawa Trybunału Konstytucyjnego okiem opozycji. Gościem Michała Koźlika był Mirosław Pampuch, poseł "Nowoczesnej".

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych - przyjemnych…

Rzepliński przed Trybunał Stanu?

Jacek Sasin gościem Salve TV.
Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw. Zobacz pozostałe odcinki na http://www.salvetv.pl/multimedia/tema...

Salve TV www…

Aborcja w obronie życia?

O co walczą kobiety? Gośćmi Ewy Pietrzak są: prof. Maria Ryś i aktorka Małgorzata Szlenkier.
W najbliższy weekend 12-13 marca odbędzie się Kongres o Kobiecie http://www.psnnpr.com/191-aktualnopci.... Salve TV objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Temat …

Grzybowski: Bójmy się reemigracji

“Ruch migracyjny destabilizuje społeczeństwo” - ostrzega w dzisiejszym Temacie Dnia Salve TV Piotr Grzybowski, publicysta i ekspert ds. bezpieczeństwa. Czy masowa migracja, obserwowana w ostatnim czasie, stanowi dla Polski realne zagrożenie? O tym w dzisiejszym Temacie Dnia z naszym gościem rozmawi…

Jackowski: Opozycja uprawia histerię

"Mówienie o zagrożeniu demokracji, o dyktaturze, to nadużywanie słów i ośmiesza tych, którzy to mówią” - komentuje sprawę wycieku poufnego projektu opinii Komisji Weneckiej Senator PiS, Jan Maria Jackowski, w dzisiejszym "Temacie Dnia Salve TV”.

Senator PiS podkreśla, że nowelizacja us…

Babara Rolando: Cały czas potrzeba stawać w obronie prof. Chazana

Babara Rolando: Cały czas potrzeba stawać w obronie prof. Chazana. Pacjentka prof. Bogdana Chazana w „Temacie Dnia Salve TV”, która utraciła trójkę dzieci, wyraża wraz ze swoim mężem wielką wdzięczność byłemu dyrektorowi Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Zwraca uwagę, że wiedza, doświadczenie oraz…

Abp Hoser: Proszę o modlitwę w intencji Żołnierzy Niezłomnych

Abp Henryk Hoser SAC był gościem „Tematu Dnia Salve TV”. W rozmowie z Ewą Pietrzak wspomina czasy, w których prześladowano Żołnierzy Niezłomnych: „Pamiętam klimat czasów stalinowskich, wywieszane plakaty nazywające Niezłomnych Żołnierzy „zaplutymi karłami reakcji” oraz propagandę, która redukowała …

Czy jesteśmy bezpieczni?

"Polska armia nie potrafi oszlifować diamentu. Polska armia nie lubi diamentów. Takim diamentem był płk Sławek Berdychowski” - mówi red. Edyta Żemła, twórca portalu Polska-zbrojna.pl i dziennikarz wojskowy, w Temacie Dnia Salve TV.

Jak podkreśla dzisiejszy gość Salve TV, polskie wojsko jest…

100 dni okiem opozycji i rządu!

100 dni rządu okiem opozycji i rządu! Premier Beata Szydło deklarowała, że wszystkie kluczowe sprawy zostaną wprowadzone w pierwszych 100 dniach pracy jej rządu. Jak wygląda realizacja tych obietnic? Oceniają Poseł Anna Maria Siarkowska z Kukiz '15 oraz rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek.

Pos…

Prof. Jan Żaryn: Żołnierze Wyklęci honorowymi gośćmi w Sejmie #TematDnia Salve TV 23.02.2016

Zajrzyj na: https://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!

Prof. Jan Żaryn na antenie Salve TV zaprasza na uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Gospodarz programu: Ewa Pietrzak.

„1 marca jest dni…

Lisiecki: Ukrywanie przeszłości Wałęsy mogło godzić w bezpieczeństwo Polski #TematDnia

„Sprawa Lecha Wałęsy ma różne odcienie szarości” – mówi w rozmowie z Salve TV Paweł Lisiecki. Poseł PiS stwierdza, że do agenturalnej przeszłości byłego prezydenta Polski należy podejść zarówno z miłosierdziem, jak i dążyć do wyjaśnienia prawdy. „Prawda nie wyklucza miłości do bliźniego. Prawda z m…

Ks. Jan Sikorski: Po chrześcijańsku o Wałęsie #TematDnia na żywo o 18:00

Zajrzyj na: https://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!

Fala krytyki i emocje wokół osoby Lecha Wałęsy zalewają polskie media. Zastanawiasz się jakie stanowisko zająć jako osoba wierząca? Zapraszamy na dzisiejszy Temat Dnia, w którym ks. Jan Sikorski opowie czy i jak powinniśmy krytykowa…

Kto najbardziej straci na Brexicie? Piotr Wawrzyk dla Salve TV

Zajrzyj na: https://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!

"Jeśli polski Rząd pójdzie na ustępstwa w stosunku do Unii, to zgodzi się na ograniczenia zasiłków dla Polaków. Jeśli nie ustąpi, będzie obciążony winą za Brexit” - dr hab. Piotr Wawrzyk, Instytut Europeistyki Uniwersytetu Wars…

Jacek Sasin: Lech Wałęsa chce dalej brnąć w kłamstwo

Zajrzyj na: https://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!

Czy mogą być jeszcze jakieś wątpliwości, że Wałęsa współpracował z SB jako "Bolek"? Pytamy Jacka Sasina z PiS. Oglądaj na żywo o 18:00

Temat Dnia Salve TV to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o …

Reszczyński: Szafa Kiszczaka - to może być prowokacja

Zajrzyj na: https://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!

Wojciech Reszczyński, kiedyś bliski współpracownik Wałęsy, dziś krytycznie ocenia byłego prezydenta.

Temat Dnia Salve TV to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach pub…

Kino chrześcijańskie. Hit czy kit?

Zajrzyj na: https://www.salvetv.pl - codziennie nowe programy!

Gościem jest ks. prof. dr hab Witold Kawecki CSsR - wykładowca UKSW.

Temat Dnia Salve TV to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, któr…

Marcin Kwaśny: Trzeba dbać o dobre imię naszego kraju!

Marcin Kwaśny: Trzeba dbać o dobre imię naszego kraju! "Jeżdżąc po kraju z filmem 'Pilecki' spotykam się z kompletną nieznajomością historii wśród młodych ludzi". Aktor Marcin Kwaśny w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiada o tym dlaczego warto pielęgnować pamięć o "Żołnierzach Wyklętych&q…

Rzecznik KEP: To nie pierwsze spotkanie Papieża z przywódcą prawosławia

Rzecznik KEP: To nie pierwsze spotkanie Papieża z przywódcą prawosławia. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik pokazuje prawdziwe znaczenie historycznego spotkania Papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem.

"To co nas łączy to chrzest. Chrześcijanie zamiast się dzie…

Gwiazdowski: Bez kołysek nie ma rozwoju gospodarczego

Gwiazdowski: Bez kołysek nie ma rozwoju gospodarczego. Frankowicze, 500+. Jakie są pomysły na polską gospodarkę? Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw.

P…

Czy Post nam się opłaca?

Co roku the same postanowienia wielkopostne? Po pierwsze: zaufaj Bogu. Jeśli on będzie na pierwszym miejscu, wszystko będzie na swoim miejscu. Po drugie: zło dobrem zwyciężaj. Kiedy pojawia się zło, zastąp je natychmiast dobrem.

Ks. Andrzej Sochal, Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, przypomin…

Nie sądzę, żeby opozycja miała piersi...

Senator Jan Żaryn w rozmowie z Ewą Pietrzak mówi o polityce historycznej i o programie 500+

"Dopiero w ostatnim czasie jest widoczna zgoda znacznej części narodu, że trzeba o bohaterach, o postawach propolskich wśród Polaków głośno i jednoznacznie mówić” - zauważa prof. Żaryn.

Profesor po…

Chrzest i ślub w więzieniu? Ks. Jan Sikorski o realiach duszpasterstwa w więzieniach

Dlaczego kapelani więzienni są tak potrzebni? Na czym polega ich rola? Czym różni się od pracy w… seminarium? 8 lutego to Święto Służby Więziennej, obchodzącej właśnie swoje 97-lecie istnienia.

W zakładach karnych w Polsce przebywa rocznie około 140 tysięcy osadzonych. Ich dobry powrót do społe…

Bochenek: Platforma nie zrobiła nic, a teraz plują sobie w brodę

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw.

Zobacz poprzednie odcinki na http://www.salvetv.pl/multimedia/temat-dnia-salve-tv

Salve TV www.salvetv.pl to no…

Czy program 500+ jest dla wszystkich? Marcin Duszek gościem Salve TV

Temat Dnia to program NA ŻYWO ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw.

SUBSKRYBUJ: http://www.youtube.com/c/SalveTVpl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
INSTAGRAM: …

O religii w świeckich szkołach - DYSKUSJA g. 18:00

Czy lekcje katechezy w szkołach powinny być finansowane z budżetu państwa? Zapraszamy na wieczorny Temat Dnia w Salve TV!

SUBSKRYBUJ: http://www.youtube.com/c/SalveTVpl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve
TWITTER: https://twitter.com/TvSalv…

Wielki sukces Polski! Jan Szyszko gościem Salve TV

Gościem Ewy Pietrzak w Temacie Dnia był Jan Szyszko, Minister Środowiska.

SUBSKRYBUJ: http://www.youtube.com/c/SalveTVpl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
Oglądaj też na: https://www.salvetv.pl

P…

Przemoc w szkole. Na żywo Temat Dnia godz. 18:00

Program NA ŻYWO ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw.

SUBSKRYBUJ: http://www.youtube.com/c/SalveTVpl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
INSTAGRAM: https://www.…

Bronisław Wildstein gościem Tematu Dnia Salve TV g. 18:00

Program NA ŻYWO ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o biegu tych spraw.

SUBSKRYBUJ: http://www.youtube.com/c/SalveTVpl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
INSTAGRAM: https://www.in…

Gala Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2016

W czwartek 28 stycznia w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbyło się uroczyste wręczanie dorocznych nagród SDP. To już XXIII edycja konkursu, w którym co roku wyłaniane są najlepsze publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i Internecie. W tym roku startowało kilkaset prac zgłosz…

Marek Jurek: Przyśpieszona relokacja chrześcijańskich uchodźców?

Czy wnioski sformułowane w rezolucji dot. imigrantów zostaną wprowadzone w życie? W jaki sposób Europa ma zamiar pomóc chrześcijanom prześladowanym w Europie? Jakie są zobowiązania Polski w tym zakresie? Czy na polskiej scenie politycznej jest miejsce dla partii w pełni chrześcijańskich? Czy jest m…

Agresywni imigranci w Polsce

Gościem Ewy Pietrzak w Temacie Dnia Salve TV była Marzena Nykiel, Redaktor naczelna portalu wPolityce.pl oraz Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas. Rozmowa dotyczyła nasilających się agresywnych zachowań imigrantów w Europie. Czy mamy się czego bać?

Temat Dnia Salve TV - Program na żywo, ukazując…

Rada Europy nie będzie dyskutować o Polsce

Gościem Ewy Pietrzak będzie Grzegorz Górny - dziennikarz "wSieci". Tematem dnia będzie dyskusja o Polsce w Parlamencie Europejskim. Zapraszamy!

Piotr Nisztor: Dziennikarzy inwigilowała Służba Kontrwywiadu Wojskowego?

Gościem Mateusza Godka w programie "Temat Dnia" był Piotr Nisztor - dziennikarz śledczy, który jako pierwszy dotarł do taśm z zarejestrowanymi rozmowami polityków. Opowiada o tym, jak służby inwigilowały jego oraz jego rodzinę.

Salve tv www.salvetv.pl to telewizja internetowa dla młodych…© 2017 salvetv

created by

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
293 0.33037495613098